Generowanie klucza API do Google Maps

13 maj 2019
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 14783 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Natalia

Prowadzisz firmę i udostępniasz lokalizację na interaktywnej mapie swoim klientom? Chcesz wiedzieć co to jest Platforma Google Maps i jak wyglądają rozliczenia związane z jej użytkowaniem? A może chcesz dowiedzieć się czy możesz wyświetlać swoją mapę za darmo? W prezentowanym artykule przedstawimy Ci nowe zasady korzystania z usługi Google Maps, umieszczamy też szczegółową instrukcję, która ułatwi Ci rejestrację w nowej platformie Google!

Platforma Google Cloud

Google nieustannie rozwija technologie związane z położeniem i lokalizacją. Aby usprawnić system Google Maps, jego twórcy wprowadzają jedno obowiązujące wszystkich konto Premium, które pozwala na korzystanie z usług aplikacji, które podzielone są teraz na Mapy, Trasy i Miejsca. Takie rozwiązanie ma ułatwić wyszukiwanie i korzystanie z nowych funkcjonalności związanych z geolokalizacją. Wszyscy Klienci korzystający z map Google od czerwca zeszłego roku potrzebują wygenerować nowy klucz API, a także mieć dostęp indywidualnego konta rozliczeniowego na Platformie Google Cloud.

Posiadanie konta Premium jest odpłatne ale warto tu wspomnieć o tym iż dotyczy to właścicieli portali z naprawdę dużym ruchem na stronie, na której użytkownicy przede wszystkim będą korzystać z narzędzia jakim jest interaktywna Mapa.

Większa część Klientów skorzysta z usługi bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Każdy Klient otrzymuje co miesiąc kredyt w wysokości 200 USD. Jeżeli Twoja interakcja z mapą nie przekroczy 200 $ miesięcznie nie poniesiesz żadnych dodatkowych opłat ! Możesz też ustawić swoje konto w ten sposób, że po wykorzystaniu limitu, zostanie ono automatycznie „wygaszone” do momentu kolejnego miesiąca rozliczeniowego. W następnym wpisie pokażemy Ci jak to zrobić !

W ramach przyznanego kredytu otrzymujesz:

  • wyświetlenia map na urządzeniach mobilnych – bez ograniczeń
  • wyświetlenia mobilnych map dynamicznych – bez ograniczeń
  • osadzenie – bez ograniczeń
  • osadzenie rozszerzone – do 14 000 załadowań
  • Mapy statyczne – do 100 000 załadowań
  • Mapy dynamiczne – do 28 000 załadowań
  • Statyczne street view – do 28 000 panoram
  • Dynamiczny street view – do 14 000 panoram

W czasie, kiedy użytkownicy Twojej WWW korzystając z udostępnianej przez Ciebie Mapki, wygenerują interakcje przekraczającą przyznany Ci kredyt, wówczas wszystkie interakcje zostają naliczane zgodnie z cennikiem Google, który znajdziesz  tutaj: https://cloud.google.com/maps-platform/pricing/sheet/.


Instrukcja


Poniżej przedstawiamy szczegółową instrukcję, jak krok po kroku zarejestrować się w Platformie Google Cloud. (Pamiętaj, żeby być zalogowanym na swoim koncie Google)

1. Wejdź na stronę: https://cloud.google.com/maps-platform/user-guide/

2. Kliknij w link wyróżniony zielonym prostokątem i strzałką (create a new account).

 

3. Wybierz opcję Maps, następnie kliknij kontynuuj. Google może poprosić Cię o zalogowanie na Twoje konto, jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś. Następnie przeniesie Cię do kolejnego widoku opisanego w poniższym punkcie.

 

 

4. Wprowadź nazwę konta np. Super Taxi, następnie kliknij Next 

 

 

 

5. Wybierz pole Utwórz nowe konto rozliczeniowe,

 

 

6. Wybierz kraj na terenie którego będziesz się rozliczać, zaznacz Warunki korzystania z usługi, następnie kliknij pole Zgadzam się i chcę przejść dalej

 

 

7. Uzupełnij informacje na temat Twojej firmy, wpisz dane dotyczące płatności

 

 

8. W kolejnym oknie wyświetli się klucz API. Wprowadź go do skryptu na swoje stronie WWW. Dzięki temu udostępnisz korzystanie z interaktywnej mapy na swojej stronie.

Możesz też skontaktować się z nami jeśli potrzebujesz pomocy w tej kwestii. Odpowiemy na Twoje pytania i wdrożymy Twój klucz API na wskazaną WWW. Pamiętaj, że na Platformie Google Cloud możesz monitorować zużycie swojego kredytu. Zgodnie z zapowiedzią więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym kolejnym wpisie!

by Natalia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *