Czym są strony typu One-Page?

09 listopad 2016
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 4509 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Maurycy

W ostatnim czasie coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na tworzenie swoich firmowy stron WWW w strukturze One-Page. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu ich witryny z założenia dostosowane są do wyświetlaczy zarówno urządzeń deskopowych, jak i mobilnych. Ponadto, tego typu projekty cechują się wysoką funkcjonalnością i intuicyjnością, ponieważ minimalizują liczbę interaktywnych przycisków, które przekierowywałyby użytkowników na poszczególne podstrony. One-Page, jak sama nazwa wskazuje, to technika tworzenia stron WWW w strukturze, w której nie poruszamy się po poszczególnych zakładkach, a wszystkie treści skondensowane są w jednym widoku.

digital composite of business graphics with office background

Podział na segmenty

Aby strona typu One-Page była funkcjonalna i przejrzysta dla użytkowników, powinna wykorzystywać odmienne segmenty. Najczęściej w tym celu stosuje się zamiennie dwa lub trzy kolory tła dla poszczególnych części strony, bazujące na kolorystyce oraz stylistyce loga firmy. Dzięki temu „scrollując” stronę z łatwością możemy wyszczególnić w którym momencie przeglądamy segment odpowiadający za ogólny opis firmy, jej ofertę, najświeższe informacje czy dane kontaktowe. Za przykład tego typu struktury może posłużyć strona firmy PROMiXX, za której realizację odpowiadaliśmy.

building ux

Przekierowania

W ramach stron typu One-Page tradycyjne przekierowania na podstrony zastąpione są interaktywnymi przyciskami, które przenoszą użytkownika do poszczególnych segmentów „scrollując” jego ekran. Dzięki takiemu rozwiązaniu korzystanie z witryn wykonanych w tej technologii jest o wiele łatwiejsze dla miłośników tabletów i smartfonów. Z całością dostępnych na stronie WWW informacji mogą oni zapoznać się poruszając się w ramach jednego widoku przewijając ekranu jednym palcem, bez potrzeby precyzyjnego klikania małych elementów witryny.

responsive

Animacje

Witryny stworzone w omawianej technice idealnie nadają się do efektownej prezentacji oferty. Dzięki dużej dostępności miejsca oraz zorganizowanej strukturze, bardzo często na stronach One-Page wykorzystuje się różnego rodzaju elementy animowane. Przykładowo, użytkownik „scrollując” zasoby witryny napotyka wysuwające się z boków ekranu dodatkowe elementy, prezentujące np. produkty firmy, części tła, teksty czy formularze przeznaczone do błyskawicznego kontaktu z obsługą klienta.

3d mobile

Nie dla każdego

Jak nietrudno się domyślić, strony typu One-Page to rozwiązanie nie dla każdego. Sprawdzają się one idealnie jako wizytówki firm i specjalistów, gdzie zamieszcza się podstawowe informacje. Nie stanowią jednak dobrego rozwiązania w przypadku witryn, na których prezentowana ma być duża ilość treści podzielonych na kategorie. Ponadto, strony One-Page nie są także przeznaczone dla osób, które chcą stworzyć rozbudowany sklep internetowy.

Jeżeli chcesz stworzyć stronę WWW w technologii One-Page – skontaktuj się z nami! Firma Olicom Interactive posiada 10-letnie doświadczenie, a popularność tego typu witryn w ostatnim czasie sprawiła, że projekty One-Page stanowią dla nas codzienność. Postaw na nowoczesność i przedstaw swoją firmę w innowacyjnej formie!

Aby zobaczyć oryginalne zdjęcia, kliknij tutaj: 1, 2, 3, 4.

by Maurycy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *