Nowa PrestaShop 1.7 już dostępna! Dowiedz się, co może zyskać Twój sklep internetowy dzięki aktualizacji oprogramowania.

30 Listopad 2016
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 4718 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Maurycy

main

PrestaShop to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych oprogramowań służących do zarządzania sklepami internetowymi. W naszym kraju cieszy się ono ogromną popularnością, a ponadto od 2012 roku dyrektorem światowym firmy PrestaShop jest Polak – Benjamin Teszner. Takie połączenie sprawiło, że nie mogliśmy sobie odmówić kompleksowego opisu aktualizacji narzędzia na łamach bloga Olicom Interactive, bowiem w listopadzie pojawiła się nowa wersja popularnej „Presty”.

Jak podkreślają sami pracownicy firmy PrestaShop, stworzenie kompleksowej aktualizacji oprogramowania nie byłoby możliwe bez wspracia samych użytkowników. To właśnie dzięki nim oraz konsekwentnemu raportowaniu błędów czy mało funkcjonalnych rozwiązań twórcy byli w stanie stworzyć nową wersję narzędzia, odpowiadającą aktualnemu zapotrzebowaniu właścicieli i administratorów sklepów internetowych.

Jeżeli posiadasz witrynę bazującą na oprogramowaniu PrestaShop i zastanawiasz się, jak aktualizacja wpłynie na Twoją stronę, poniżej odpowiadamy na trzy najczęściej zadawane pytania:

Czy aktualizacja sklepu do wersji PrestaShop 1.7 jest konieczna?

Nie. Pamiętaj także, że zdecydowana większość szablonów PrestaShop została napisana pod starsze wersje oprogramowania, przez co przed aktualizacją zaleca się podjęcie kilku środków ostrożności. Aby kompleksowo przeprowadzić zmianę oprogramowanie do nowszej wersji, skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy dla Ciebie migrację danych oraz dostosujemy design Twojego szablonu do aktualizacji PrestaShop 1.7.

open

Czy wersja 1.6 wkrótce przestanie działać?

Nie. PrestaShop 1.6 wciąż może liczyć na wsparcie, jednak z biegiem czasu oprogramowanie przestanie uzyskiwać aktualizacje. W związku z tym zaleca się przeprowadzenie modernizacji sklepów internetowych do najnowszej wersji, aby dostosować je do obecnych standardów.

Jak uaktualnić PrestaShop?

Aktualizacja PrestaShop już wkrótce będzie możliwa za pośrednictwem 1 kliknięcia w Panelu Administracyjnym. Pamiętaj jednak, że utracisz tym samym swój szablon graficzny (zostanie włączona domyślna szata), a przeniesione zostaną jedynie dane sklepu. Utracone zostaną także moduły opracowane przez firmy zewnętrzne. W związku z tym zaleca się, aby integracja przebiegała we współpracy z agencjami zajmującymi się projektowaniem sklepów PrestaShop, takimi jak Olicom Interactive.

store

Dowiedz się, na co możesz liczyć aktualizując swój sklep internetowy do wersji PrestaShop 1.7:

projektowanie strony produktowej – nowe oprogramowanie PrestaShop pozwala dodawać produkty do katalogu jeszcze sprawniej i szybciej! Odświeżony interfejs, skróty czy moduł automatycznego zarządzania pozwala właścicielom sklepów jeszcze bardziej spersonalizować sposób dodawania produktów do oferty.

–  zakładka modułów – zaktualizowane oprogramowanie PrestaShop posiada zakładkę poświęconą wszystkim modułom dostępnym dla konkretnego sklepu internetowego. Dzięki temu, użytkownicy mogą w o wiele prostszy sposób zarządzać swoimi dodatkami. W ramach trzech zakładek mogą wybrać i zainstalować nowe moduły, zarządzać narzędziami już zainstalowanymi oraz otrzymywać powiadomienia związane np. z nowymi wersjami wtyczek. Wszystko to dostępne w ramach jednej, przejrzystej i intuicyjnej zakładki!

usprawniony kokpit – informacje dostępne w kokpicie Panelu Administratora uzyskały nowy, bardziej intuicyjny wygląd oraz strukturę. Od teraz możesz przeglądać statystyki zakupów oraz pozostałe dane świadczące o doświadczeniach Twoich użytkowników w jednym miejscu, a także reagować na nie dzięki opcjom dostępnym w trzech podstawowych sekcjach: sprzedaż, ulepszenia oraz konfiguracja.

nowe szablony – aktualizacja PrestaShop wprowadza innowacje nie tylko do Panelu Administratora, ale także do wyglądu korzystających z niej sklepów internetowych. Domyślny obecnie szablon Classic cechuje się przede wszystkim odświeżonym widokiem produktów oraz usprawnionym graficznie procesem zamawiania, który jest jeszcze prostszy i bardziej intuicyjny. Nowa wersja oprogramowania już teraz motywuje twórców do projektowania odświeżonych wersji swoich szablonów, odpowiadających obecnym trendom w tworzeniu stron oraz sklepów internetowych.

icons

Jesteś właścicielem sklepu internetowego i chcesz odświeżyć jego wygląd? Aktualizujesz oporogramowanie do wersji PrestaShop 1.7? A może dopiero planujesz założenie własnego biznesu e-commerce? Skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową wycenę, profesjonalną obsługę i realizacje godne specjalistów z 10-letnim doświadczeniem. Poznaj firmę Olicom Interactive!

Aby zobaczyć oryginalne zdjęcia, kliknij tutaj: 1234.

by Maurycy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *