Bezpieczne Social Media [cz. 3] – ustawienia osi czasu

03 marzec 2017
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 4307 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Maurycy

Dziś przed Wami już trzecią część cyklu Bezpieczne Social Media. Dotychczas cieszy się ona wśród Was sporą popularnością, więc jeżeli uda nam się podtrzymać ten trend to możecie spodziewać się kolejnych części w przyszłości 😉

ODJGGE0

Tym razem skupimy się na ustawieniach Waszej osi czasu w najpopularniejszym serwisie społecznościowym w Polsce, czyli oczywiście na  portalu Facebook.

Blokowanie osi czasu

Jeżeli macie wśród znajomych osoby, które nagminnie zamieszczają na Waszej tablicy wpisy, których sami nie chcielibyście publikować, wystarczy uruchomić blokadę osi czasu. W tym celu musicie przejść do opcji Ustawienia:

ustawienia

A następnie kliknąć zakładkę Oś czasu i oznaczanie:

ustawienia osi czasu i oznaczania

W tym widoku należy znaleźć pozycję Kto może publikować na Twojej osi czasu. W wyświetlonym dropdownie wybieramy predefiniowaną pozycję Tylko ja:

kto może publikować na twojej osi czasu

Gotowe! Od teraz znajomi nie będą mieli możliwości publikowania wpisów na Twojej osi czasu.

Tworzenie grup odbiorców

Ciekawym rozwiązaniem chroniącym prywatność Waszych postów na Facebooku jest zdefiniowanie grup znajomych, którzy będą mieli dostęp do publikowanych treści. Możecie podzielić ich np. na kategorie: Rodzina, Praca i  Znajomi. W zależności od tego, którą z grup wybierzecie, to właśnie osoby do niej należące będą miały dostęp do konkretnego wpisu. W ten sposób możecie uniknąć sytuacji, w której niektóre treści zostaną udostępnione osobom, które nie powinny ich zobaczyć.

Aby utworzyć nową listę/grupę znajomych, w lewym panelu należy wybrać pozycję Listy znajomych:

listy znajomych

W tym widoku znajdziecie już kilka, automatycznie zdefiniowanych przez Facebooka list znajomych. Możecie jednak bez problemu stworzyć nową grupę, klikając przycisk + Utwórz listę:

grupy znajomych

W dostępnym oknie wystarczy już tylko odpowiednio nazwać nową grupę i dodać do niej Waszych znajomych. Po kliknięciu przycisku Utwórz możliwe będzie wyznaczanie konkretnych list znajomych jako docelowej grupy odbiorców podczas publikacji posta:

utwórz listę

Dziś przedstawiliśmy Wam kolejne dwie opcje, które pomogą  Wam kontrolować treści publikowane na Facebooku i świadomie korzystać z tego wyjątkowo popularnego serwisu. Jeżeli macie więcej pytań odnośnie zaawansowanych ustawień Facebooka, możecie śmiało dzielić się nimi w komentarzach – z pewnością na nie odpowiemy!

Aby zobaczyć oryginalne zdjęcia, kliknij tutaj: 1.

by Maurycy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *