Zalety i możliwości systemu zarządzania treścią CMS WordPress

05 lipiec 2017
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 3804 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Maurycy

CMS WordPress to niezwykle popularny system zarządzania treścią wykorzystywany na różnego rodzaju stronach WWW, serwisach internetowych oraz sklepach e-commerce. Jest to oprogramowanie, które pozwala na utworzenie, aktualizację, a także rozbudowę witryn w sieci. Za pośrednictwem przystępnego interfejsu jego użytkownicy, a w domyśle właściciele stron WWW, pracownicy firm czy osoby odpowiadające za PR marki mogą w prosty sposób porozumiewać się z osobami odwiedzającymi witrynę.

48239-O5KKU7

Początkowo, WordPress był systemem służącym przede wszystkim do tworzenia oraz edytowania blogów, jednak w miarę jego rozwoju stał się jednym z najwygodniejszych narzędzi wykorzystywanych podczas realizacji różnego rodzaju serwisów internetowych. Wszystko to dzięki aktualizacji oprogramowania oraz tworzeniu coraz bardziej rozbudowanych wtyczek, które pozwalają na personalizację witryn opartych o ten popularny CMS.

Najczęściej wymieniane zalety WordPressa to:

 • Proste zarządzenie treścią – dzięki intuicyjnemu panelowi administracyjnemu użytkownicy mogą bez przeszkód edytować swoje witryny bez udziału specjalistycznego wsparcia technicznego. Sposób poruszania się po zasobach narzędzia jest na tyle prosty, że praktycznie każdy użytkownik Internetu jest w stanie zapoznać się z jego obsługą w jeden wieczór.
 • Dostępność wtyczek – ze względu na dużą popularność CMS WordPress oraz otwartość systemu, w sieci udostępniana jest coraz większa ilość wtyczek pozwalających na poszerzanie możliwości Twojej strony internetowej.
 • Dostępność szablonów – możliwość wykorzystywania wstępnie przygotowanych szablonów WordPress to ogromna zaleta tego popularnego systemu CMS. Zakup gotowej wersji wzoru, który następnie można dowolnie modyfikować to znaczące oszczędności podczas projektowania strony WWW, które możecie wykorzystać realizując swoją witrynę również z nami!
 • Elastyczność – możliwość przekształcania witryn opartych o system CMS WordPress to kolejna, ogromna zaleta omawianego narzędzia. Obecnie dzięki nim można realizować katalogi, blogi, strony firmowe, serwisy informacyjne, porównywarki, a nawet portale społecznościowe.
 • Bezpieczeństwo – pomimo, że system CMS WordPress udostępniany jest na licencji Open-Source, to można zabezpieczyć się przed atakami botów i niechcianych wirusów. Z pomocą przyjdą nam wtyczki antywirusowe, które pozwolą wystrzegać się zagrożenia w przyszłości.
 • Pozycjonowanie – z uwagi na popularność WordPressa, system został wyposażony w rozbudowane narzędzia z myślą o pozycjonowaniu witryny (SEO) w najpopularniejszych wyszukiwarkach.
 • Niezależność – realizując serwis w oparciu o CMS WordPress możesz mieć pewność, że praktycznie każda firma będzie w stanie podjąć się modyfikacji Twojej witryny. System ten cieszy się ogromną popularnością również wśród programistów, przed którymi nie ma tajemnic!

7_150

Elastyczność systemu CMS WordPress pozwala na jego łatwe dostosowywanie do indywidualnych potrzeb klienta. W tym przypadku warto wyróżnić przede wszystkim możliwość:

 • powiązania strony WWW bazującej na systemie CMS WordPress ze sklepem internetowym np. za pośrednictwem wtyczki WooCommerce.
 • realizacji katalogów oraz porównywarek dzięki możliwości wygodnego gromadzenia danych.
 • wdrażania portali społecznościowych z wykorzystaniem wtyczek umożliwiających tworzenie bazy użytkowników, ich logowanie oraz udostępnianie profilu.
 • realizacji serwisu ogłoszeniowego zachęcającego do kontaktu z osobami chcącymi coś sprzedać, kupić lub zaoferować.

381

Podsumowując, serwisy realizowane na bazie systemu zarządzania treścią CMS WordPress mogą zostać dostosowane do potrzeb praktycznie każdego klienta, który chciałby rozpocząć swoją działalność w sieci na małą bądź średnią skalę. W tego typu przypadkach narzędzie to sprawdza się idealnie, łącząc intuicyjny sposób zarządzania z możliwością rozbudowy. Należy jednak pamiętać, że w przypadku najbardziej spersonalizowanych projektów najlepszym rozwiązaniem jest tworzenie serwisu na bazie dedykowanego lub autorskiego systemu CMS, który pozwoli najlepiej zoptymalizować projekt pod indywidualne potrzeby klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany/a realizacją witryny w oparciu o system WordPress – skontaktuj się z nami poprzez przygotowany specjalnie w tym celu formularz kontaktowy!

Kliknij, aby zobaczyć oryginalne zdjęcia: 123.

by Maurycy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *