Poznaj możliwości reklam banerowych Google AdWords

20 lipiec 2017
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 2923 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Patryk

Google AdWords to obecnie jedno z najpopularniejszych narzędzi do reklamowania swoich produktów i usług w Internecie. Pozwala nam ono na dotarcie do praktycznie nieograniczonej liczby  potencjalnych klientów. Wszystko zależy od wysokości budżetu, jaki zdecydujemy się na naszą promocje przeznaczyć. Jednak dokładny opis i zasady działania reklam tekstowych Google AdWords poruszaliśmy już na łamach naszego bloga. Można zapoznać się z nimi tutaj. Dzisiaj natomiast przybliżymy Wam kolejną ciekawą formę reklamowania się, którą udostępnia nam gigant z doliny Krzemowej – reklamy banerowe.

kolorowe-origami-sprzedaży-kolekcja-banner_23-2147599859

Zapewne każdy z nas przeglądając różne witryny Internetowe wielokrotnie trafił na chwytliwe hasła na prostokącie lub kwadracie pojawiające się w różnych miejscach na stronie. Zazwyczaj są one kolorowe i charakterystyczne, dzięki czemu nawet jeśli coś nas nie interesuje – nieświadomie zwracamy na nie uwagę. To oczywiście wszystko celowe działania marketingowe, mające za zadanie uczynić z nas potencjalnych klientów reklamowanego produktu lub usługi. Tego typu reklamy to właśnie reklamy banerowe.

Są one świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą kreatywnie zareklamować swoje produkty i usługi. Baner daje nam możliwość stworzenia na nim naszego autorskiego projektu graficznego. Musimy jednak pamiętać o wymaganiach narzuconych nam przez Google AdWords. Wykonana grafika powinna spełniać określone standardy, a obraz nie może być rozmyty. Dodatkowo, treść powinna być zgodna z tym co reklamujemy oraz nie powinna wprowadzać nikogo w błąd. Niespełnienie tych warunków może w konsekwencji doprowadzić do odrzucenia naszej reklamy.

rożne-elementy-wokoł-chmury_1223-30

Jeśli jednak takie rozwiązanie komuś nie wystarcza i chciałby czegoś więcej, to nie ma problemu. Reklamy banerowe oferują również wyświetlanie na nich prostych animacji, które jeszcze bardziej rzucają się w oczy i zachęcają do zapoznania się z reklamą. Animacja nie może być dłuższa niż 30 sekund, a jeśli trwa np. 10 sekund – wówczas się zapętla.

Warto jednak pamiętać, że miejsce na stronie w którym baner się znajduje musi mieć odpowiedni rozmiar, specjalnie dopasowany do konkretnej witryny. Dlatego polecamy stworzyć banery w kilku konfiguracjach i w wielu rozmiarach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że reklama zostanie zaakceptowana, a któryś rozmiar na pewno będzie odpowiednio dostosowany do strony na której chcemy się reklamować.

Reklamy banerowe należą do sieci reklamowej Google AdWords, która dociera do ponad dwóch milionów witryn, filmów i aplikacji. Tak duży zasięg przekłada się na dotarcie do 90% użytkowników Internetu na całym świecie. Tego typu reklamy wyświetlane są często na dużych portalach informacyjnych, takich jak np. onet.pl czy wp.pl. Trafimy na nie również przeglądając różne portale tematyczne związane z branżą reklamodawcy. Na przykład przeglądając forum z zegarkami możemy natrafić na reklamy producentów zegarków lub salonów, w których są one sprzedawane.

e-biznes-wzor-tła_1133-287

Największą przewagą internetowych reklam banerowych nad ulotkami czy reklamą w gazecie jest posiadanie całkowitej kontroli nad kosztami oraz możliwość ciągłego analizowania wyników kampanii. Mamy również pełen wgląd we wszystkie statystyki, dzięki którym możemy naszą reklamę lepiej dostosować oraz dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów.

Podsumowując, reklamy banerowe to zdecydowanie bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i skutecznie wypromować swój produkt lub usługę. Wiele funkcji i możliwość stałego monitorowania statystyk to zdecydowana przewaga nad tradycyjnymi reklamami zamieszczanymi w gazetach. Kampanię banerową można stworzyć i zarządzać nią samemu, aczkolwiek bez fachowej wiedzy osiągnięcie zadowalających rezultatów będzie bardzo trudne. Dlatego, aby w pełni wykorzystać potencjał tego sposobu reklamowania się, polecamy skorzystać z wiedzy i usług profesjonalnej agencji.

Jeżeli Jesteś zainteresowany/a reklamą banerową lub chcesz poznać więcej rodzajów kampanii AdWords zachęcamy do kontaktu z nami!

Kliknij, aby zobaczyć oryginalne zdjęcia: 1, 2, 3.

by Patryk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *