Jak dodać Facebook Fan Box na swoja stronę?

14 grudzień 2009
[ 21900 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Kamil

Co to jest Fan Box?

Fan Box jest to tak zwany gadżet, który pozwala właścicielom stron na Facebooku na przyciaganie nowych fanów z ich własnych stron www. Całe zdanie jest dość zawiłe więc może najlepiej będzie jak pokaże ten gadżet:

Fan Box pozwala użytkownikom sprawdzenie ilu nasza strona ma już fanów, pokazując w pierwszej kolejności naszych znajomych, czytać ostatnie posty ze strony na Facebooku i zostać fanem w jednym kliknięciu.

Aby samemu dodać Fan Box należy mieć swoją stronę www (np swój blog), swoją stronę na Facebooku (np Olicom na Facebooku) z uprawnieniami admina oraz podstawową znajomość HTML.

Dodajemy Fan Box’s do naszej strony internetowej

Najprostszy sposób to skorzystać z Widgeta ramka fanów.

Pod zdjęciem profilowym Twojej strony kliknij „Edytuj element Strona” następnie kliknij „Promuj za pomocą widżetu Ramka Fanów” w dziale „Reklamuj swoją stronę”.

Facebook Ramka Fanów - Fan Box

Tak wygląda widżet ramka dla fanów (Fan Box):

Facebook Widżet Ramka Fanów - Fan Box Widget

Zaznacz które elementy Fan Box’a chcesz pokazać u siebie na stronie.

Use the check boxes on the wizard to specify which elements of the Fan Box you want to show.

  • Dołącz strumień – oznacza wstawienie na stronę najnowszych wiadomości. Wiadomości są odświeżane za każdym razem gdy jest przeładowana strona na której jest zainstalowany Fan Box
  • Dołącz fanów – wyświetli określoną ilość fanów Twojej strony na Facebooku

Nastepnie wybierz gdzie chcesz wstawić Fan Box’a. Jeśli masz blog (Blogger lub TypePad) podążaj dalej wg kroków opisanych dla każdego z nich.

Jeśli dodajesz „ramkę fanów” do jakiejkolwiek innej strony kliknij „Other”. Widżet automatycznie wygeneruje dal Ciebie kod JavaSctipt który należy wstawić na stronę.

Skopiuj ten kod na swoja stronę www gdzie chcesz, żeby pokazywał się Fan Box i gotowe 🙂

Zobacz też:
Jak założyć konto biznesowe na Facebooku – krok po kroku.

by Kamil

Comments are closed.