„P jak portfolio” – strona internetowa Zespołu Szkół Specjalnych nr. 101 im. Jana Brzechwy w Poznianiu – rozpocznijmy rok szkolny z przyjazną rodzicom i nowoczesną witryną!

05 wrzesień 2016
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 4404 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Maurycy

Strona internetowa została przygotowana dla szkoły z wieloletnią tradycją. Jest to najstarsza w Polsce placówka zajmująca się kształceniem specjalnym dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. W związku z tym, witryna została dostosowana do potrzeb swoich potencjalnych odbiorców: wykorzystuje kontrastowe kolory, duże i wyraźne pola pozwalające na poruszanie się po jej zasobach oraz czytelne czcionki. Serwis stworzono w oparciu o autorski system zarządzania treścią CMS Olicom.

strona responsywna

Całość wykorzystuje indywidualny projekt graficzny, gdzie główną rolę odgrywa kolor żółty, niebieski i czerwony. Stopki oraz menu strony bazują na grafitowym tle z zapisanymi na biało treściami, zapewniającymi odpowiednią czytelność.

Strona główna to najważniejsze funkcjonalności witryny w pigułce. Przejdziemy stąd do informacji odnośnie rekrutacji, zajęć specjalistycznych, projektów długoterminowych czy osiągnięć uczniów. Znajdziemy tam również ostatnie wpisy z zakładki Aktualności. Znajdują się w niej zarówno treści o ostatnich aktywnościach dzieci w szkole, jak i wiadomości dla rodziców.

1

W zakładce Z życia szkoły rodzice mogą dowiedzieć się o aktualnych wydarzeniach odbywających się w placówce, planowanych wycieczkach, obejrzeć filmy z eventów zamieszczone w serwisie YouTube i wyświetlać je na łamach witryny, poznać treści archiwalne, osiągnięcia oraz informacje o firmach współpracujących z placówką. Wyjątkowo przydatny jest również plan uroczystości szkolnych, zaprezentowany w przejrzystej tabeli. W podobny sposób przedstawione zostały również dyżury kadry kierowniczej czy lista zatrudnionych pracowników.

2

 

Treści na stronie są na bieżąco aktualizowane dzięki przejrzystemu i łatwemu w obsłudze systemowi CMS Olicom. W związku z tym zarówno Aktualności, jak i inne informacje stanowią ważny punkt w oczach rodzica który żywo interesuje się wiadomościami z placówki. Za przykład może posłużyć tutaj podstrona Projekty długoterminowe, gdzie opisano najważniejsze programy i kampanie społeczne w których uczestniczy szkoła.

3

Sposób wyświetlania poszczególnych artykułów oraz informacji o programach został utrzymany w ogólnej koncepcji strony. W związku z tym stanowi rozwiązanie czytelne, posiadając równocześnie nowoczesne akcenty świadczące o atrakcyjnej szacie graficznej serwisu.

4

Równocześnie zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową Zespołu Szkół Specjalnych nr. 101 im. Jana Brzechwy w Poznaniu. To placówka z wieloletnią tradycją, która zajmuje się edukowaniem dzieci i młodzieży już od 1897 roku!

Jeśli zainteresowała Cię nasza realizacja i zastanawiasz się nad stworzeniem własnej witryny – skontaktuj się z nami! Oferujemy bezpłatną wycenę oraz dostosowanie projektu do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

by Maurycy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *