WooCommerce, czyli e-zakupy z WordPress

27 lipiec 2016
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 7058 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Karolina

O sklepach internetowych i rynku e-commerce pisaliśmy już wielokrotnie. Na naszym blogu znajdziecie informacje odnośnie PrestaShop oraz artykuł dotyczący modułów do tego oprogramowania. Dziś przyszła pora na wpis dedykowany wszystkim fanom WordPress, którzy postanowili wejść do świata e-commerce lub po prostu osobom, dla których CMS WordPress jest już na tyle znajomy, że chcą kontynuować pracę z jego wykorzystaniem. Należysz do nich? Zapraszamy do lektury.

E-zakupy z WordPress- jak to możliwe?

ecommerce

WordPress głównie kojarzony jest z platformą publikacyjną, doskonałą do prowadzenia bloga. Dużą zaletą WordPress jest przejrzysty i bardzo intuicyjny CMS. Z pewnością właśnie ten fakt sprawia, że wielu użytkowników przywiązuje się do tego rozwiązania i niechętnie podejmuje decyzje o jego zmianie. W odpowiedzi na potrzeby użytkowników, twórcy WordPress poszli o krok dalej i zapewnili możliwość prowadzenia sklepu online z wykorzystaniem dobrze znajomego panelu administracyjnego. Opcja ta jest dostępna dzięki wtyczce WooCommerce.

Jeśli interesuje Cię WordPress, koniecznie zajrzyj na naszą stronę (tutaj przeczytasz więcej).

WooCommerce

mobile shop

WooCommerce, czyli wtyczka do eCommerce, została zaprojektowana w taki sposób, by możliwe było jej bezproblemowe skonfigurowanie z WordPress. Czym charakteryzuje się WooCommerce? Wtyczka zapewnia zarówno możliwość sprzedaży produktów fizycznych, jak i cyfrowych oraz możliwość sprzedaży produktów charakteryzujących się wieloma atrybutami. WooCommerce jest odpowiednie zarówno dla sklepów oferujących bardzo mały zakres produktów, jak i dla tych rozbudowanych, oferujących tysiące indeksów. Dzięki WooCommerce możesz prowadzić biznes w kraju, jak również wysyłać produkty za granicę.

Oprócz podstawowych funkcji, możliwe jest instalowanie nowych rozwiązań. Obecnie dostępne jest około 300 rozszerzeń do WooCommerce. Część z nich jest darmowa, inne należy zakupić. Ze względu na fakt, że WordPress jest platformą open source, nawet jeśli opcja, której potrzebujesz, nie jest jeszcze dostępna, możesz zlecić jej utworzenie programiście. 140 bramek płatności do wyboru jest gwarancją, że będziesz mógł zadowolić każdego klienta. Przydatną możliwością jest również oferowanie zniżek dla klientów, czy możliwość rozmowy na live chacie z klientami. Wszystkie gotowe i dostępne rozszerzenia możesz przejrzeć TUTAJ.

Tworząc sklep, z pewnością zależy Tobie na dopracowanej szacie graficznej, która będzie oddawała charakter Twojego biznesu. W przypadku WooCommerce, możesz zarówno zakupić gotowe szablony i następnie zlecić ich dostosowanie do swoich potrzeb, jak i zamówić indywidualny projekt graficzny.

Zarówno dla platformy WordPress, jak i dla wtyczki WooCommerce, regularnie wydawane są nowe wersje, które zawierają poprawki wykrytych błędów. Z tego względu, w trosce o bezpieczeństwo i stabilność rozwiązania, konieczne jest okresowe przeprowadzanie aktualizacji Twojego sklepu.

W Olicom dobierzemy rozwiązania, które najlepiej spełnią Twoje potrzeby. Utworzymy zarówno stronę na WordPress, jak i sklep z wykorzystaniem WordPress i wtyczki WooCommerce. Masz nietypowe wymagania? A może potrzebujesz profesjonalnego doradztwa? Skontaktuj się z nami!

Kliknij TUTAJ, aby obejrzeć filmik prezentujący działanie WooCommerce:
WooCommerce

by Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *