Facebook udostępnia e-maile

19 styczeń 2010
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 7216 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Kamil

Ostatnio Facebook zaktualizował Developers Roadmap, kalendarz który został uruchomiony w październiku ubiegłego roku, aby dać deweloperom lepsze poczucie tego, co nadchodzi.

W tej aktualizacji Facebook podał informację, że nowe API e-mail będzie gotowe w środę, 20 stycznia. Ponadto Facebook opublikował nowe informacje dla deweloperów, jak dokładnie API będzie działać.

Zasadniczo, deweloperzy będą mieć 2 opcje implementacji nowych funkcji:

1) Jeśli deweloperzy chcą dać użytkownikom swoich aplikacji opcję dzielenia się e-mailem, użytkownicy zobaczą takie okienko:

Facebook email - okienko 1

2) Jeśli deweloperzy chcą zmuszać użytkowników do dzielenia się swoimi e-mailami w celu korzystania z ich aplikacji to użytkownicy zobaczą następującą informację:

Facebook email - okienko 2

Aby pomóc w edukacji użytkowników wokół nowej funkcjonalności, Facebook będzie umieszczał następujący komunikat powyżej każdej aplikacji przez kolejne trzy miesiące. To jest bardzo agresywna kampania edukacyjna, szczególnie w porównaniu do sposobów w jaki Facebook do tej pory komunikował o zmianach.

Facebook email - okienko 3

Ponadto Facebook pisze, że ma zamiar dać użytkownikom możliwość podzielenia się prawdziwym adresem e-mail lub adresem e-mail za pośrednictwem serwera proxy.Według z Facebook’a:

„Według naszych testów okazało się, że ludzie zdecydowanie wolą mieć możliwość dzielenia się anonimowym adresem e-mail. W rzadkich przypadkach możemy ustawić domyślnie e-mail na e-mail proxy (zamiast prawdziwego adresu e-mail użytkownika). Będziemy to zrobić tylko w nielicznych przypadkach (o ile w ogóle), w oparciu o algorytm, który automatycznie wykrywa aplikacje, które podejrzewamy o nadużywanie adresów e-mail. „

To pozwoli, żeby Facebook utrzymał kontrolę nad jakością, zapobiegał rażącym nadużyciom. Tak będzie wyglądać okienko w którym użytkownik będzie mógł wybrać czy chce dzielić się swoim e-mailem czy woli skorzystać z –maila proxy:

Facebook email - okienko 4

by Kamil