Jak zrobić przekierowanie 301?

07 styczeń 2010
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 4798 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Kamil

Jeśli Twoja strona internetowa znajduje się na serwerze Apache (jeśli nie masz pewności na jakim serwerze jest Twoja strona, skontaktuj się z firmą hostingową) to należy w pliku .htaccess wpisać następujący kawałek kodu:

RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.stara-domena.pl
RewriteRule ^(.*)$ http://www.nowa-domena.pl/$1 [R=301,L]

Kiedy stosować przekierowanie 301?

Jeśli chcesz zmienić adres swojej strony, a jest ona już zaindeksowana w Google, to zaleca się użycie przekierowania 301. Jest to najlepszy sposób, aby zapewnić, że użytkownicy i wyszukiwarki są kierowane do właściwej strony oraz jedyny uznawany przez Google sposób na stałe przekierowanie. Kod 301 oznacza, że strona została na stałe przeniesiona do nowej lokalizacji.

Przekierowania 301 możemy użyć w następujących okolicznościach:

  • gdy przenosimy naszą stronę pod inny adres www
  • gdy można trafić na Twoją stronę z różnych adresów URL, np: http://twoja-strona.pl/, http://twoja-strona.pl/strona_glowna lub http://strona_glowna.twoja-strona.pl/ – należy wybrać jeden z tych adresów jako preferowany i przy użyciu przekierowania 301 przenosić użytkowników z innych adresów URL do preferowanego adresu URL.
  • gdy przebudowujesz stronę i chcesz mieć pewność, że linki do nieaktualnych adresów zostaną przekierowane do właściwych podstron.
  • gdy chcesz aby Twój adres URL zawsze zaczynał się od www.

by Kamil