Google Wave

07 Październik 2009
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 3268 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Kamil

google wave logo

Google Wave to narzędzie online dla komunikacji w czasie rzeczywistym i współpracy, czyli googlowa wersja Facebooka. Google Wave może służyć zarówno platformą do komunikacji jak i pracy, gdzie ludzie mogą dyskutować i współpracować używając tekstów, zdjęć, filmów, map i wielu innych narzędzi.

Co to jest Wave (fala)?

Wave jest po części dokumentem i komunikatorem. Użytkownicy mogą komunikować się i współpracować używając tekstów, zdjęć, filmów, map i wielu innych narzędzi.

Wave jest wspólna. Każdy uczestnik może udzielić odpowiedzi w dowolnym miejscu na wiadomość, edytować zawartość i dodawać uczestników w każdym etapie procesu. Następnie odtwarzanie pozwala osobom wrócić do fali (wave), aby zobaczyć kto powiedział, co i kiedy.

Wave jest żywa. Dzięki transmisji na żywo w trakcie pisania, uczestnicy Wave mogą mieć szybsze rozmowy, oglądać zmiany i interakcję z rozszerzeniami w czasie rzeczywistym.

Niektóre z kluczowych technologii w Google Wave

Real-Time Collaboration
Technika kontroli współbieżności (Concurrency control technology) pozwala wszystkim użytkownikom na Wave edytować media w tym samym czasie.

Zobacz wideo (po angielsku)

Narzędzia językowe

Narzędzie zapewnia kontekstowe sugestie i korekty pisowni.

Zobacz wideo (po angielsku)

Rozszerzenia Google Wave

Możliwość wstawiania Wave na innych stronach lub dodawania gadżetów, dzięki Google Wave API.

Google Wave ma być konkurencją dla facebooka, ale my na razie zostajemy przy facebooku :).

by Kamil