5 cech dobrej aplikacji mobilnej

16 listopad 2016
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 4176 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Maurycy

Aplikacje mobilne to obecnie dopełnienie dla nowoczesnych stron internetowych. Stanowią ciekawą dla urządzeń mobilnych alternatywę, funkcjonując na nich jeszcze sprawniej niż responsywne witryny RWD. W związku z tym, tworząc innowacyjne, internetowe serwisy sprzedażowe, społecznościowe, strony WWW dla usług bankowych czy inne, rozbudowane witryny, pomysłodawcy coraz częściej tworzą równolegle aplikacje mobilne, które usprawnią działanie ich usług na wielu urządzeniach.

tworzenie aplikacji

Pamiętajmy jednak, że podobnie jak w przypadku tworzenia stron internetowych, także przy projektowaniu aplikacji mobilnych warto mieć na uwadze przejrzysty wygląd systemu, jego wysoką funkcjonalność oraz intuicyjność. Możliwość oceniania aplikacji przez użytkowników sprawia, że marka może łatwo stracić zaufanie potencjalnych klientów. Problemy z funkcjonowaniem systemu czy jego niejasna struktura skutecznie odstraszą użytkowników od dokonywania zakupów czy korzystania z innych usług naszej firmy. Właśnie dlatego tak istotne jest to, aby tworzona przez nas aplikacja odpowiadała oczekiwaniom klientów. W związku z tym warto mieć na uwadze kilka podstawowych punktów, o których powinniśmy pamiętać podczas projektowania i tworzenia naszej aplikacji mobilnej.

Użyteczność projektując aplikację mobilną zadaj sobie dwa kluczowe pytania z perspektywy potencjalnego użytkownika: „Po co mam zainstalować tą aplikację?” oraz „Jak często będę z tej aplikacji korzystać?”. Pamiętajmy, że nasza koncepcja ma przede wszystkim ułatwić mu życie – niezależnie czy dzięki niej łatwiej dokona zakupów, przelewu w banku, zamówi transport samochodowy czy sprawdzi, jak dotrzeć do obranego celu komunikacją miejską. Nasi użytkownicy muszą przede wszystkim chcieć zainstalować aplikację – muszą poczuć, że jej potrzebują.

Bezawaryjność –  element ściśle powiązany z aktualizacjami aplikacji. Tworząc system pamiętaj, aby zaprojektować go w możliwie jak najprostszy sposób. Dzięki obranemu na początku kierunkowi będziesz mógł/mogła dodawać nowe funkcjonalności nie burząc struktury aplikacji. Ponadto, wprowadzaj aktualizacje, które nie wywrócą systemu do góry nogami. Dotychczasowi użytkownicy potrafią szybko przyzwyczaić się do konkretnej specyfiki aplikacji, przez co bardzo niechętnie traktują wszelkie zmiany. Zbyt znacząca modernizacja systemu to błąd, który często popełniają nawet największe marki na rynku.

urządzenia mobilne

Prostota – zasada dotycząca nie tylko sposobu funkcjonowania aplikacji, ale również jej wyglądu. Projektując system pamiętajmy, aby był on możliwie jak najbardziej przejrzysty graficznie. Nie zaleca się wykorzystywać więcej niż trzech podstawowych kolorów. Miejmy także na uwadze, że interaktywne przyciski muszą być odpowiednio duże – aplikacja będzie bowiem wyświetlana na ekranach o różnej wielkości.

wykres

Minimalizacja liczby kliknięć – udostępniasz zasoby Twojego sklepu lub swoją usługę za pośrednictwem aplikacji mobilnej? Zminimalizuj liczbę kliknięć potrzebną do dotarcia do celu! Pamiętaj, że użytkownicy decydują się na mobilne rozwiązania często ze względu na codzienny pośpiech czy brak wolnego czasu. W związku z tym chcą wykorzystać Twoją aplikację możliwie jak najszybciej – zmniejsz do minimum ilość pól potrzebnych do wypełnienia, chechboxów, list wyboru czy ekranów przekierowania.

Marketing – żyjemy w czasach, w których nawet najbardziej innowacyjna, użyteczna, funkcjonalna i intuicyjna aplikacja nie ujrzy światła dziennego dla większości użytkowników, jeśli nie będzie towarzyszyć jej odpowiednia akcja marketingowa. W sieci znajdziemy obecnie setki świetnych projektów, które nie cieszą się dużą popularnością ze względu na fakt, że ich twórcy zapomnieli o odpowiedniej promocji. W związku z tym pamiętaj, aby odpowiednio zareklamować swoją aplikację i wykorzystaj jej największe zalety. Podkreśl, w czym pomoże ona użytkownikom oraz ile czasu mogą dzięki niej zaoszczędzić.

success01

Jeżeli planujesz stworzyć aplikację mobilną na miarę najnowocześniejszych rozwiązań – skontaktuj się z nami! Zajmujemy się projektowaniem oraz wdrażaniem programów przeznaczonych na Wasze smartfony i tablety. Omów z nami swoją koncepcję, a my przygotujemy dla Ciebie kompleksową wycenę!

Aby zobaczyć oryginalne zdjęcia, kliknij tutaj: 1234.

by Maurycy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *