PrestaShop – warto wiedzieć co to jest!

22 czerwiec 2016
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 3284 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Julita

maxresdefault - Kopia

PrestaShop to popularny skrypt do tworzenia sklepów internetowych. Otwarte oprogramowanie udostępnione jest na licencji Open Software License w wersji 3.0.  Jest zintegrowany z najważniejszymi systemami płatności i firmami logistycznymi.

sztuka--vector--szablon-graficzny_23-2147493777

 

PrestaShop posiada wiele szablonów, które są dostępne przy projektowaniu sklepu internetowego. Możemy skorzystać z  istniejącego układu strony i szaty graficznej. Obecnie w bazie znajduje się 2000 szablonów, które różnią się kolorystyką, wzorami i rozmieszczeniem zakładek. Istnieje także możliwość stworzenia indywidualnego projektu dostosowanego do własnych potrzeb dzięki Olicom!

 

online-store-1272390_960_720

 

PrestaShop posiada intuicyjny i łatwo przyswajalny panel administracyjny, dzięki któremu z łatwością można zarządzać swoją stroną. Nawet początkujący przedsiębiorca nie będzie miał kłopotów z poruszaniem się po nim. Został on stworzony dla osób, które nie znają fachowych określeń oraz sformułowań, ale chcą swobodnie poruszać się po stronie. Panel administracyjny jest taki sam dla wszystkich sklepów tworzonych w PrestaShop. Zna go wielu informatyków, więc jeżeli w przyszłości zapomnimy jak funkcjonuje dana opcja, bez problemu możemy poradzić się specjalisty, który jest   „tuż za rogiem”.

 

Sklep teninternet-42583_960_720 posiada wiele funkcji, które pomagają w działalności online.  Wśród nich znajdują się systemy rabatowe i komentarzy, dodatkowa prezentacja wybranych produktów, a także narzędzia służące do analizy zamówień. Na stronie sklepu załączony jest także newsletter. PrestaShop funkcjonuje w wielu krajach. Skrypt przetłumaczony został na 41 języków! Oprócz tego można wprowadzić płatności online w obcych walutach. Przeliczanie kursu walut odbywa się w trybie rzeczywistym. W Polsce rozliczać się za produkt można kartą kredytową lub wybrać inne popularne formy płatności, takie jak PayPal, Przelewy24, PayU i wiele innych.

 

44

 

Tworzone strony sklepów internetowych są responsywne, dzięki czemu dostosowują się do różnych typów urządzeń: komputerów, laptopów, tabletów czy smartphonów. Udogodnieniami są także możliwość uruchomienia funkcji, dzięki której dostajemy powiadomienia przez SMS o złożonym zamówieniu oraz obsługa kodów kreskowych.

 

 

W PrestaShop można instalować dodatkowe moduły. Istnieje ich już około 3,5 tysiąca! O szczegółach tego zagadnienia  napiszemy wkrótce. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, śledź naszego bloga oraz stronę na portalu społecznościowym Facebook

Ciekawostka na temat PrestaShop:

Od 2012 roku  światowy dyrektor firmy to Benjamin Teszner, który jest Polakiem!

 

Zajrzyj na naszą stronę i dowiedz się więcej na temat sklepu e-commerce jakim jest PrestaShop!

 

By zobaczyć oryginalne zdjęcie, kliknij tutaj

 

by Julita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *