Graph-search – nowa wyszukiwarka Facebooka.

10 styczeń 2013
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 4205 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Kamil

Facebook wprowadza nową funkcję wyszukiwania w socjografie „graph-search”.

Facebook Graph Search

Ta nowa funkcja Facebooka umożliwi szukanie osób sklasyfikowanych według zainteresowań i preferencji, dzięki ich klikaniu na „like” oraz informacjach podanych przez nich samych.

Każdy, kto wyszukuje rekomendacje o restauracjach, szuka jakiś porad, ciekawych książek do czytania na wakacjach, informacji o kandydatach politycznych przed wyborami i wiele innych tematów czy opinii, teraz zamiast z Google będzie mógł korzystać z Facebooka. Dzięki Facebookowi będzie można próbować skontaktować się z osobą, która może nam coś powiedzieć na interesujący nas temat i dowiedzieć się jeszcze więcej.

Według profesora psychologii Adriana Northa, znając zainteresowania danej osoby, można zakwalifikować ją do danego typu ludzi, gdyż według niego posiadają one zaskakujące podobieństwa. Dane zebrane przez Facebooka dzięki algorytmowi rekomendacji pokazują, że wiele osób ma podobne” like” ze swoimi znajomymi z Facebooka.

Wcześniej Facebook miał dość słabą wyszukiwarkę, teraz można będzie po wpisaniu fraz z jakiejś konkretnej dziedziny, np. muzyka, książki, sztuka, koncert, sport czy jedzenie znaleźć interesujące nas informacje i tych, którzy o tym mówią i lubią.

Obecnie wyszukiwanie w socjogramie jest dostępne w bardzo ograniczonym programie próbnym (w wersji Beta) dla odbiorców korzystających z Facebooka w języku angielskim (amerykańska odmiana).

Warto już dziś zarejestrować się na stronie https://www.facebook.com/about/graphsearch „Dołącz do listy oczekujących” aby dowiedzieć się, kiedy będziesz mógł(mogła) zacząć korzystać z tej funkcji.

by Kamil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *