Hosting i domena w bezpiecznych rękach

26 luty 2016
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 4500 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Karolina

Domena i hosting to dwa niezbędne elementy, bez których użytkownicy zainteresowani Twoim serwisem internetowym, nie będą mieli szansy na niego trafić. W tym wpisie znajdziesz informacje, czym właściwie są domena i hosting oraz na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Hosting

Usługa hostingu polega na udostępnieniu zasobów serwerowni. Na Twoim hostingu będą znajdowały się wszystkie pliki, które razem tworzą Twoją stronę i całą jej zawartość. Dopiero po połączeniu domeny z hostingiem, strona może poprawnie funkcjonować w sieci. Opłata za hosting jest uzależniona od pojemności serwera, wielkości ruchu z i do sieci oraz ilości baz MySQL/InnoDB, które zapewniają bezpieczeństwo przechowywania danych w razie awarii dysku czy serwera. W zakresie hostingu współpracujemy z firmą Beyond, właścicielem najnowocześniejszej serwerowni w Polsce.

hosting

Domena

Domena to adres strony internetowej (olicom.com.pl) składający się z części głównej (olicom) oraz rozszerzenia (com.pl).
Dlaczego wybór odpowiedniej domeny jest ważny? Przede wszystkim ze względu na fakt, że będzie ona stanowiła część Twojego wizerunku internetowego. Adres powinien jak najlepiej odzwierciedlać zawartość strony, do której jest przypisany. Jeśli jest to witryna firmowa, zawarcie jej nazwy w adresie jest niezbędne­, ponieważ zapewnia użytkowników, że trafili na odpowiednią stronę i wzmacnia wiarygodność organizacji. Domena powinna być łatwo zapamiętywalna i prosta do wpisania (bez polskich znaków, nie za długa).

domain

Oprócz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania strony internetowej, domena oraz hosting są także potrzebne do utworzenia firmowych kont pocztowych. Adresy mailowe utworzone w domenie firmowej, świadczą o profesjonalizmie i wzbudzają zaufanie osób, z którymi korespondują Twoi pracownicy. Korzystając z dowolnego pakietu hostingu, jaki posiadamy w naszej ofercie, zyskujesz możliwość utworzenia nieograniczonej ilości kont email, dzięki czemu każdy z Twoich pracowników może otrzymać własny adres. Nie musisz się martwić o przeciążenie skrzynek­ ilość wiadomości, jakie pomieszczą, także jest nieograniczona.

Danger

Uwaga!

Ponieważ otrzymaliśmy informacje o nieuczciwym postępowaniu firm, które sprawdzają ważność domen (jest to powszechnie dostępna informacja) i kontaktują się z numerem zawartym na stronie w celu przechwycenia domeny, oferując często bardzo niskie opłaty, ostrzegamy Państwa przed takimi sytuacjami. Przejęcie Państwa domeny przez niezweryfikowaną firmę przyszłości może wiązać się z naliczeniem znacznie wyższych opłat lub odmową udostępnienia danych dostępowych do domeny.

W Olicom doradzimy​, jaką domenę powinieneś wybrać, zarejestrujemy​ ją dla Ciebie i zadbamy​ o terminowe przedłużanie, tak byś nie musiał się o nic martwić. Każdy z naszych Klientów jest indywidualnie informowany​ przez pracownika Olicom​ o kończącym się okresie ważności zarejestrowanej u nas domeny i konieczności jej przedłużenia. Jesteśmy bezpiecznym i pewnym pośrednikiem pomiędzy dostawcą domen a Klientem. Gwarantujemy niezmienną stawkę za przedłużenie domeny.

by Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *