Szybciej, wygodniej, kreatywniej- artykuły w wersji Instant

18 Luty 2016
[ 2824 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Karolina

Każdego dnia miliony użytkowników korzystających z mobilnej aplikacji Facebooka, sprawdza, co nowego wydarzyło się na świecie, przegląda aktualności, jakie udostępnili ich znajomi i ulubieni wydawcy z kraju i całego świata. Trzeba jednak przyznać, że droga dotarcia do artykułów zamieszczonych w zewnętrznych portalach do tej pory nie była przyjazna użytkownikowi, a główną przyczyną tego faktu było długie ładowanie się treści na urządzeniach mobilnych.

Smartphone

Już od 12 kwietnia Facebook wprowadza Instant Articles– innowację, która sprawi, że wszyscy użytkownicy aplikacji zainstalowanej na iPhone lub urządzeniach z systemem Android, będą mieć możliwość wyświetlenia treści blisko 10 razy szybciej niż dotychczas. Przekierowywanie do zewnętrznych portali nie będzie już konieczne- treść wyświetli się natychmiast po kliknięciu, tak jak do tej pory odbywało się przeglądanie zdjęć zamieszczonych w portalu. Dodatkowo, jak zapewniają twórcy, dzięki interaktywności i responsywności, Instant Articles dostarczy więcej wrażeń podczas czytania artykułu. Wydawcy korzystający z nowej funkcji zyskają możliwość zamieszczenia w treści samo-odtwarzających się filmików, interaktywnych mapek oraz zdjęć w większym formacie, które będzie łatwo powiększyć i obejrzeć dokładniej.

Instant_Article

Wśród wydawców, którzy jako pierwsi zaczną korzystać z Instant Articles, znajdują się między innymi The New York Times, BBC News, National Geographic, DailyMail.com czy The Guardian. Po 12 kwietnia funkcja będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych wydawców, niezależnie od kraju i skali działania. Więcej informacji uzyskasz TUTAJ.

by Karolina

One thought on “Szybciej, wygodniej, kreatywniej- artykuły w wersji Instant

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Current day month ye@r *