Instagram i siła obrazu

17 wrzesień 2014
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 6753 ] Wyświetleń artykułu
Autor: admin

     Instagram to prosta intuicyjna platforma społecznościowa, która pozwala publikować zdjęcia za pomocą urządzeń mobilnych. Serwis powstał w 2010 roku i posiada obecnie  ponad 200 milionów zarejestrowanych  użytkowników. Dlaczego coraz częściej mówi się o potencjale marketingowym, jaki niesie ze sobą  Instagram?

     Ilość komunikatów jaka dostarczana jest przeciętnemu odbiorcy jest ogromna. Każda marka próbuje zaistnieć w świadomości konsumenta.Natłok informacji sprawia, że stajemy się obojętni na większość z nich.  Z badań wynika, że obraz stanowi 90 proc. informacji przesyłanych do mózgu, a ich przetworzenie trwa 60 tysięcy razy szybciej niż informacji tekstowych.  Obrazki szybko i skutecznie wypierają komunikację tekstową, są prostsze w odbiorze i wyzwalają bardziej emocjonalne reakcje. Na Instagramie komunikacja jest mniej oficjalna, bardziej umowna, a komunikat skrócony do minimum, do tzw. słów-kluczy.

instagram

Jak się promować?

 #zdjęcia

   Instagram jest idealnym narzędziem pozwalającym promować markę za pośrednictwem zdjęć. W celu skutecznej promocji, marki  publikują zdjęcia związane bezpośrednio z produktami, zdjęcia „okołoproduktowe” oraz pokazujące sytuacje z życia firmy tzw. #behind_the_scenes. Zdjęcia, które zdradzają kulisy pracy w przedsiębiorstwie, powstania produktu czy różnego rodzaju eventów jakie mają miejsce w organizacji, nie tylko przyczyniają się do promocji ale budują pozytywny wizerunek firmy w głowach konsumentów.

#filmy video

   Instagram wprowadził również funkcję dodawania krótkich filmów. Dzięki funkcji video, przy  pomocy kilku prostych  kroków można zamieścić film w sieci. Funkcja ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród firm obecnych na Instagramie. Film może mieć formę krótkiej reklamy produktu,  bądź budować pozytywny wizerunek poprzez pokazywanie tego, co dzieje się w organizacji.

#konkursy

   Ważnym elementem działań promocyjnych na Instagramie są konkursy. Większość z działań konkursowych opiera się na zrobieniu zdjęcia zgodnego z regulaminem zabawy i podpisanie go określonymi przez organizatora słowami ze znaczkiem “#” hash. W wielu przypadkach konkursy prowadzone na Instagramie połączone są z kontami marek  na Facebooku.

     Na Instagramie, zdjęcia i filmy można publikować praktycznie w każdej chwili i również w każdej chwili użytkownicy mogą je przeglądać – wszystko dzięki coraz większej popularności tabletów oraz smartfonów, z którymi większość posiadaczy rzadko kiedy się rozstaje. Częstotliwość publikowania postów, firmy muszą dostosować do własnych potrzeb i oczekiwań klientów. Należy także zachować równowagę pomiędzy postami czysto promocyjnymi, a zdjęciami wizerunkowymi. Najlepszym sposobem na zdobycie dużej liczby tzw. followersów – czyli osób obserwujących markę, jest publikowanie zdjęć unikatowych, czyli takich, których klienci marki nie znajdą nigdzie indziej.

   Instagram  ma ogromny potencjał w zakresie komunikacji marketingowej. Pozwala na promocję oraz budowanie wizerunku marki za pomocą zdjęć i krótkich filmów.  Jeśli działania są odpowiednio przemyślane, marka może nie tylko zyskać dużą grupę obserwatorów, ale też zwiększyć zainteresowanie swoją firmą i produktami.

by admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *