Google przestaje wspierać Internet Exporera 6.0

04 luty 2010
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 3265 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Kamil

no more interner explorer 6Chiałoby się powiedzieć: Nareszcie!

Google podało informację, iż w celu dalszego doskonalenia swoich produktów i realizacji bardziej zaawansowanych funkcji, konieczne jest wykorzystanie niektórych najnowszych technologii. Mowa tu miedzy innymi o szybkim przetwarzaniu JavaScript i nowych standardach, takich jak HTML5. W rezultacie, w ciągu 2010 r., Google będzie wycofywać się ze wsparcia dla Microsoft Internet Explorera 6.0, jak również innych starszych przeglądarek, które nie są wspierane przez ich producentów.

Google planuje rozpoczęcie wycofywania się ze wsparcia dla tych starszych wersji przeglądarek poczynając od 1 marca 2010 w przypadku pakietu Google Docs i Google Sites. Od tego czasu część funkcji w tych aplikacjach może nie działać poprawnie. W następnej kolejności Google Mail i Google Calendar przestaną poprawnie działać pod IE6.

Aplikacje Googla będą nadal wspierać Internet Explorera 7.0 i nowsze, Firefox 3.0 i wyżej, Google Chrome 4.0 i nowsze, a Safari 3.0 lub wyższej.

Od tego tygodnia, dal użytkowników tych starych przeglądarek jest wyświetlany komunikat na stronie Google i Google Sites wyjaśniający tę zmianę oraz z prośbą o uaktualnienie przeglądarki.

W 2009 do zespołu Google wydał ponad 100 ulepszeń swoich produktów. Celem na 2010 rok jest pobicie tej liczby aby w dalszym ciągu dostarczać najlepsze i najbardziej innowacyjne produkty dla firm.

by Kamil