Zalety autorskiego systemu zarządzania treścią CMS

10 sierpień 2017
[Brak komentarzy] Dodaj Komentarz
[ 6446 ] Wyświetleń artykułu
Autor: Patryk

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was wpis, w którym wyjaśniamy czym jest autorski system zarządzania treścią CMS, jakie są jego zalety i dlaczego właśnie ten system powinniśmy wybrać do prowadzenia naszej witryny internetowej.

91134-OIW122-947

System zarzadzania treścią to oprogramowanie służące do samodzielnego wprowadzania zmian i modyfikowania zawartości na prowadzonej przez nas witrynie internetowej. Posiadając panel CMS mamy de facto kontrolę nad treściami, grafikami wykorzystywanymi na witrynie oraz w pewnym stopniu nad jej strukturą. Dodatkowo, aby korzystać z tego rozwiązania nie trzeba być fachowcem od programowania, gdyż kontrola całej strony odbywa się za pośrednictwem intuicyjnego panelu administracyjnego, który dla zdecydowanej większości użytkowników będzie łatwy do przyswojenia.

Dwa główne rodzaje systemów CMS

Systemy zarządzania treścią zasadniczo możemy podzielić na dwie kategorie – autorskie oraz open-source. W przypadku tego pierwszego mamy do czynienia z rozwiązaniem stricte komercyjnym, posiadającym zamknięty dostęp do kodu źródłowego. Natomiast rozwiązanie typu open-source, jak sama nazwa wskazuje posiada otwarty dostęp do kodu źródłowego, co automatycznie czyni go mniej bezpiecznym i bardziej podatnym na ataki hakerskie. Jednak ze względu na to, iż korzystanie z tego typu systemów jest darmowe nadal, pomimo potencjalnego ryzyka, cieszy się dużą popularnością.

koncepcja-web-design-z-rysunkami_1134-77

Autorskie systemy CMS

Nad ich stworzeniem pracuje zamknięta grupa profesjonalnych programistów. Tylko oni mogą wprowadzać w nim określone zmiany, gdyż jako jedyni mają dostęp do zamkniętego kodu źródłowego. Tego typu rozwiązania udostępniane są tylko odpłatnie, jednak wraz z ich zakupem mamy zagwarantowaną profesjonalną opiekę techniczną lub np. aktualizację oprogramowania. Jest to zdecydowaną zaletą, ponieważ wszystkim zajmują się za nas programiści, którzy ten system stworzyli i doskonale go znają. W przypadku rozwiązań open-source sami jesteśmy zmuszeni szukać rozwiązań problemów w Internecie lub zapłacić (często niemało) fachowcom, aby nam pomogli.

Bezpieczeństwo

Największą zaletą i głównym powodem, dla którego znaczna część osób decyduje się na autorski system zarządzania treścią CMS, jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzieje się tak, gdyż jak już wcześniej wspomnieliśmy posiada on zamknięty dostęp do kodu źródłowego. Oznacza to, że jakichkolwiek modyfikacji mogą na nim dokonać tylko jego twórcy. Jest to rozwiązanie, które zapewnia prawie 100-procentowe bezpieczeństwo naszej witrynie, co jest szczególnie ważne, gdy gromadzimy dane naszych klientów. Rozwiązania open-source również oferują różne zabezpieczenia, jednak ze względu na otwarty dostęp i możliwość modyfikacji kodu źródłowego przez wszystkich użytkowników poziom bezpieczeństwa nie może się równać się z tym, co oferuje nam autorski CMS.

uruchomienie-strony-internetowej_1212-24

Wysoki poziom personalizacji

Decydując się na autorskie, dedykowane rozwiązania dostajemy praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji naszej strony. Dzieje się tak, ponieważ witryna budowana jest zupełnie od podstaw, dlatego mamy wpływ na wszystko co będzie się na niej znajdować. Możemy dowolnie modyfikować zawartość, zmieniać jej układ, a także podpinać wiele przydatnych i zgranych ze sobą modułów. Oczywiście jeśli istnieje taka potrzeba programiści mogą napisać nowy moduł specjalnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Podsumowując, autorski CMS to bardzo dobre rozwiązanie dla osób chcących stworzyć profesjonalną, w pełni spersonalizowaną i bezpieczną stronę WWW.

Jeśli jesteś zainteresowany/a realizacją witryny w oparciu o nasz autorski system CMS Olicom –skontaktuj się z nami poprzez przygotowany specjalnie w tym celu formularz kontaktowy!

Kliknij, aby zobaczyć oryginalne zdjęcia: 1, 23.

by Patryk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *