Jak założyć konto biznesowe na Facebooku – krok po kroku.

17 kwiecień 2013
[ 44797 ] Wyświetleń artykułu
Autor: admin

Założenie strony biznesowej na Facebooku niesie ze sobą wiele korzyści. Warto ją założyć i wykorzystać do polepszenia kontaktu z klientami i zwiększeniem ich lojalności. Przedstawiam bardzo prostą instrukcję krok po kroku jak założyć konto firmowe na FB.

Krok 1. Wchodzimy na stronę: https://www.facebook.com/pages/create.php

Krok 2. Wybieramy opcję Firma, organizacja lub instytucja.

Krok 3. Następnie uzupełniamy dane firmy. Wybieramy kategorię z dostępnej listy (2.), wpisujemy nazwę firmy, klikamy „Akceptuję regulamin stron Facebooka” i klikamy „Rozpocznij”(3.).

Krok 4. Uzupełniamy dane wymagane do założenia strony. Wpisujemy poprawnego, firmowego maila. Przepisujemy tekst z ramki, zaznaczamy „Oświadczam, że akceptuję regulamin”, następnie klikamy „Zarejestruj się teraz”.

Krok 5. Należy potwierdzić swój adres e-mail, poprzez kliknięcie w link wysłany na naszą pocztę. Po kliknięciu w niego przejdziemy do dalszych etapów zakładania konta na Facebooku.

Krok 6. Musimy skonfigurować naszą stronę. Uzupełniamy informację o naszej stronie (krótki opis, który będzie widoczny dla użytkowników), dodajemy adres strony internetowej i potwierdzamy prawdziwość naszej firmy.

Krok 7. Gdy potwierdzimy prawdziwość organizacji należy wybrać, czy podana przez nas strona internetowa jest upoważniona do oficjalnego reprezentowania danej organizacji na Facebooku. Klikamy „Zapisz informacje”.

Krok 8. Załączamy zdjęcie profilowe, które będzie widoczne na naszej stronie facebookowej, przy naszych postach i wiadomościach. Może to być np. logo firmy.

Jeśli mamy zdjęcie na komputerze, wybieramy opcję „Dodaj z dysku komputera”, natomiast jeśli chcemy wstawić zdjęcie prosto z firmowej, strony internetowej klikamy „Importuj ze strony internetowej”.

Można również pominąć ten krok i dodać zdjęcie profilowe później w każdej chwili.

Krok 9. Jako ostatnie pojawia się zapytanie o reklamowanie naszej strony na Facebooku. Polecam pominąć ten krok i pomyśleć o ewentualnych reklamach dopiero wtedy, gdy będziemy mieć już dopracowaną i trochę bardziej rozbudowaną stronę. Ważne aby nasza strona oferowała jakieś ciekawe treści, które mogłyby zainteresować potencjalnych klientów.

Krok 10. Nasza strona jest już aktywna. Teraz należy pracować nad jej rozwinięciem, aby zainteresować potencjalnych klientów. Możemy dodać zdjęcie w tle i zacząć wstawiać posty.

by admin

6 thoughts on “Jak założyć konto biznesowe na Facebooku – krok po kroku.

 1. Tomek napisał(a):

  Witam. Teraz wchodząc na stronę https://www.facebook.com/pages/create.php od razu musimy się zalogować i nie ma możliwości wybrania kategorii. Chciałbym zatem zapytać czy żeby utworzyć profil firmowy trzeba najpierw otworzyć profil prywatny ? Bardzo mile widziana zmiana tutoriala na aktualny 🙂

 2. Tomek napisał(a):

  Poprawiam swój błąd. Chciałbym zatem zapytać czy żeby utworzyć profil firmowy trzeba najpierw utworzyć profil prywatny ?

 3. Kamil napisał(a):

  Tak, pod koniec 2013 roku została wprowadzona taka zmiana i tamtej pory trzeba mieć profil prywatny, żeby założyć konto firmowe.

 4. Anna napisał(a):

  To bardzo przykre ze trzeba mieć założone konto prywatne, żeby móc założyć konto firmowe. Moim zdaniem to wymuszanie publikowania swoich danych osobowych itd. A ja bym chciała korzystać z możliwości reklamowania swojej firmy, bez przymusu promowania swojej prywatnej osoby po całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Current day month ye@r *